Death note...

16. prosince 2008 v 6:54 | Prezident Komáčo alias Lirael
Když tu zase takhle sedím, přemýšlím o tom, jaký mám napsat článek... Mimo jiné poslouchám hudbu, takže je přemýšlení téměř nemožné. Hudba se mi totiž zavrtává hluboko do mozkových kůr. A navíc jsem momentálně celkem dost na blog.cz nakrknutá. Tomu nebudete věřit. Já npsala tak dlouhooooou a hezkou recenzi k Bleach! Vážně se mi povedla. Pak mi tam ale nešel vložit něaký obrázek, a já omilem překlikla na ,, napsat nový člověk" Takže prostě paráda. Jsem tak blbá, že jsem si tam nenastavila automatický ukládání.
Chjo.


A tak se alespoň pokusím napsat něco o Death note. Už se totiž nemůžu dočkat, až si pustím na počítači pokračování. Death note je takové jiné anime. Podobné jsem ještě jaktěživa neviděla. To není jako Bleach, Naruto, Shaman King nebo já newim co jetě. U Death note musíte zapojit i svůj zkrytý deteknivní smysl.
Ona to celkem i taková menší detektivka je. A k tomu ještě spousty napětí....Dohromady to dává bezvadné Anime. Doporučuji!
Navíc už mám dva oblíbence. Sice jsem si říkala, že si nikoho oblibovat nebudu, protože s těma to většinou dopadne špatně, ale to si prostě nevybereš...

Když L je tak klásnej......
Ten se mi tak líbí........
Je doooost hustej....
Ale Kira taky.........
L víc, ale Kira je takovej výjmečnej.....

Tady je takový malý rozhovor mezi Scherlockem a Watsonem o death note :)

Sherlock Holmes byl toho dne poněkud neklidný. Zjistil, že trpí neutuchající vášní pro anime snímky. A zrovna dnes bylo to odpoledne, kdy se chystal vše vyjevit svému věrnému Watsonovi...


Sherlock: "Milý Watsone, právě jsem zhlédl vynikající anime.."

Watson: "Ale drahý Sherlocku, přece dobře víte, že mě ti vaši Pokémonové nezajímají.."

S: "To je ale škoda, drahý příteli, nevíte o co se připravujete".

W: "A to já právě vím, rozšklebené obličeje, infantilní humor a přinejmenším podivná zápletka".

S:"Ale i takový bručoun jako vy musí přiznat, že pokud vítězí obsah nad formou, lze filmu/seriálu leccos odpustit, tak proč by to nemohla být zrovna animace"?

W: "Ano, to přiznávám, drahý Holmesi, ale opravdu tomu tak je?"

S: "Však si to poslechněte.. Kromě našeho lidského světa existuje svět Shinigami (bohové Smrti), kteří prostřednictvím svých zápisníků smrti (Death note) usmrcují lidi. Ryuk, znuděný bůh, se jednoho dne rozhodne svůj notes zahodit do světa lidí, kde se dostává do rukou Lightovi, osmnáctiletému geniálnímu studentovi. Ten se rozhodne pomocí zápisníku změnit svět k lepšímu a vymýtit zlo. Pokud totiž napíše do notesu celé jméno člověka, kterého zároveň i někdy viděl (tím se zabrání nechtěnému usmrcení nevinných osob stejného jména), daný člověk za 40 sekund umírá na zástavu srdce. Notes má rovněž i různá specifika, jako upřesnění příčiny smrti a toho umí Light patřičně využívat. Začne tedy s usmrcováním zločinců na infarkt a přebírá spravedlnost do svých rukou. Vše mu hraje do karet, náklonnost společnosti, ač je to ještě krapet tichý souhlas a jeho genialita mu pomáhá skrývat svou "identitu". V tom se ale vše zvrtne, na scéně se totiž objevuje brilantní detektiv "L" a Light tak začíná hrát hru na život a na smrt". Kdo z téhle dvojice odhalí svého protivníka, vyhrává, poraženého čeká nemilosrdná smrt.

W:" No jistě, hlavním hrdinou je opět dítě, přesněji teenager..."

S: "Ano, ale stačí se jen krapet zamyslet a přijdete na fakt, drahý příteli, že nikdo by pro takový úkol nebyl vhodnější než teenager. Věk osmnácti zajistí plnou inteligenci (zde umocněnou ještě jeho genialitou), ale jedinec zároveň postrádá jisté morální zábrany, které si dospělý člověk na základě zkušenosti vypěstuje. Tento fakt je i v seriálu částečně naznačen - starší osoby "rozsudky spravedlnosti" na zločincích odsuzují, zatímco mladší zůstávají na vahách, neboť kriminalita v důsledku Lightova počínání klesá".
W: "Dobře, zápletka celkem originálně zní, ale co zbytek? Hudba, postavy, dynamika?"

S: "Máte štěstí, seriál nabírá šílené tempo a brilantnost, s jakou se obě postavy snaží přechytračit toho druhého, je neskutečná. Na konci dílu mermomocí přemýšlíte, jaký krok podniknou naši hrdinové příště a věřte mi, že s geniálností těchto plánů se může rovnat jen pramálo příběhů. Už tak hustou atmosféru doplňuje výborně znějící soundtrack, který sice dost často opakuje motivy (někdy i spíš vykrádá, např. motiv Vymítače ďábla), ale v mezích seriálu jde o lahůdku. Rovněž vážnost tématu nedovoluje hlavním postavám chovat se jakkoli dětinsky, spíše jednají chladnokrevně a zcela oddaně svému cíli".
W: "Zni to tedy opravdu lákavě.. Ale upřímně, i takovýhle seriál se neobejde bez chyb, že"?
S: "Ano, jak jsi předpokládal, drahý příteli. Death note asi od 15. dílu přibere novou postavu, typickou japonskou školačku, která dusnou atmosféru doslova roztříští. A zde se v nadávání na anime shodneme. Tak vážné a nosné téma si tenhle "kiks" mohlo odpustit. Tohle zlehčování tématu zkrátka Evropan asi nikdy nepochopí, na druhou stranu seriál pořád baví a divák nebude mít chuť to v prostředku vzdát. Jako další výtku bych viděl rozhodně v zakončení samotného seriálu. Závěr je skvěle zvládnutý, avšak divák zmlsaný intrikami a originálními nápady čeká rozuzlení hodné piedestalu, což se až tak nekoná. Na druhou stranu se nejedná o žádnou tragédii, seriál se zkrátka na počátku tváří jako zářivá kometa a od druhé poloviny krapet pohasíná.".

W: "Musím uznat, že tvá slova mě celkem přesvědčila, byl jsi také kritický, zjevně objektivně, takže položím poslední otázku.. Doporučil bys mně, jako anime odpůrci, tenhle seriál"?
S: "Tak zde si opravdu nevím rady, pokud tě moje slova nepřesvědčila doteď, už asi nemá smysl tě jakkoli přemlouvat. Pokud ale ano, není nejmenší důvod to nezkusit".


Ale myslím, že to je naprostá pravda. A pár obrázků k tomuto anime :
A tady už Near :

Kira :
Raito YagamiKiraLight :)
A L

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miwako Miwako | Web | 16. prosince 2008 v 19:09 | Reagovat

DN je opravdu pěkné anime. Na animexu ho zprasili hlavně tím českým dabingem. Noo moje nejoblíbenější postava je Near. On je totiž takový pěkňoučký a vypadá jako ovečka xD *Bwuhaha*

2 Halfirien Halfirien | Web | 17. prosince 2008 v 10:53 | Reagovat

Na Death note jsem zatim nekoukala...myslim že sem si jednou pustila první díl , ale právě čeština mě dost odradila..x) No možná zkusim druhej pokus..:P

3 Halfirien Halfirien | Web | 21. prosince 2008 v 11:28 | Reagovat

Btw: Tohle anime má jen 37 dílů?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama