Jsem o5 z5

18. října 2008 v 13:24 | Prezident Komáčo alias Lirael |  Anime..Tak celkově
Mnozí se možná budete divit, že ještě existuji, jak dloho jsem na svůj blog nic nenapsala. A tak jsem se vám to rozhodla vynahradit, a dneska sem nacpu určitě tak 3 články, tak se těšte! Tenhle sice bohužel není přímo ode mě, z mojí hlavy. Ale já jsem se díky němu naučila kreslit vlasy manga postavičkám, a v památníčcích pak mé obrázky vypadají tak něak lépe než předtím . ( Nechci tvrdit, že umím kreslit no...) Prostě, mám to odsud : http://www.naruto-zije.estranky.cz
A tady je ten hezoučký článek jak na vlasy.Odvisle od stylu, anime vlasy mohou být velmi složité. Ikdyž, když kresbu rozložíte na základní komponenty, proces kreslení může být mnohem jednodušší.
Stejně jako reálné vlasy, jsou anime vlasy složeny z mnoha vláken. Ikdyž, více než kreslení individuálních vláken jsou vlasy kresleny většinou jako různé velikosti chumlů/shluků jak ukazuje obrázek vedle. Ukazuje nejjednodušší formu vlasů všech stylů. Zaregistrujte, že ve většině případů je shluk více vlnitý na jeho konci. Jde to zvláště vidět na pravé horní kresbě - spodní linie je zakřivenější než horní - a tím dává vlasům větší hloubku a zlepšuje jeho anime vzhled. Někdy je to až přehnané a jindy zase těžko postřehnutelné, ale pro většinu anime stylů bude mít každý pramen tento základní nádech tvaru.

Jakmile víte jak kreslit jednotlivé shluky, můžete je dávat k sobě aby to připomínalo více anime vlasy. Podívejte se na každou ukázku zde (no... kromě levého dolního - to je něco jiného a né vlasy) a pozorujte jak základní shluky z prvního kroku jsou použity. Stejné tvary obvykle se objevují ve všech typech anime vlasů. Zakřivení jedné linie může velmi pomoci k prolehčení vlasů.
Další věcí kterou musíte brát v potaz je to, že můžete udělat vlasy tak detailní jak chcete, jen přidávejte více shluků. Toto ještě probereme detailněji.
Nyní se už dostáváme ke složitějším tvarům. Všiměte si, jak změna velikosti a tvaru každého shluku dává vlasům různý charakter - vlasy mohou být dlouhé a úzké, široké a vlnité nebo krátké a ostré. Znovu, všiměte si, že můžete udělat vlasy velmi detailní nebo velmi strohé, záleží na tom kolik individálních shluků nakreslíte.
Zde jsou příklady různých základních tvarů vlasů. Všiměte si jak se vlasy překrývají a jsou vloženy do sebe když se lomí, točí nebo jso svázány. můžete vytvořit velmi krásné vlasy točením a a zakřivením po celé stránce papíru.

Manga - typy účesů

Dále ukážeme několik základních typů účesů, ale před tím je třeba probrat ještě několik věcí týkajících se umístění vlasů na hlavě.
Nezáleží na tom jaký typ vlasů se chystáte nakreslit, vlasy se vždy uchycují do stejné oblasti na hlavě jak je ukázáno na ukázkách uprostřed. Vlasy rostou z konkrétního místa hlavy, z čela až ke krku hlavy (čili né je z vršku hlavy, ale také ze spodní části a části krku). Nejsou jen tak hozeny na hlavu. U některých typů vlasů (zejména kratších) je důležité vědět kde všude jsou na hlavě uhyceny - odkd rostou.
Když se znovu vrátím k tomuto problému musím zmínit, že jsem si všiml že mnoho kreslířů ignoruje fakt, že pod vlasy je lebka. Někdy je kreslí příliš malá na lebku (příklad na dolních obrázcích). Ofína vyčuhuje, ale není pod ní žádné čelo, vlasy jsou zakřivené dolů z hlavy, ale začíná příliš brzy a useklo kus lebky - ta je te´d malá a placatá. To není dobře. Je dobře nakreslit si před reslením vlasů lebku samotnou a následně přidat vlasy.
Nyní uvádím několik typů vlasů anime, nyní jen krátké vlasy. Snad Vám to dá nějaké náměty. Všiměte si, že mnoho z příkladů může být použito pro muže i ženy. Omlouvám se, že tyto příkldy nejso tak detailní jako minulé ukázky, ale i tak snažte se pochopit podstatu tahů a tvarů.
Tady máme pár příkladů různých typů vlasů a to delších, znovu některé z nich mohou být použity jak pro muže tak pro ženy.
Všiměte si, že oproti krátkým vlasům jsou tyto složeny z dlouhých zakřivených linií. Vyhněte se rozhodně rovných čar - ujistěte se, že vlasy berou v potaz lebku i tvar těla - zejména pokud jsou až přes ramena.
Když kreslíte dlouhé vlasy, budete zřejmě určitě chtít zajistit že linie kopírují tvar a plujou z hlavy raději než žeby jen padaly nezávisle na tvaru vlasů. To dá vlasům větší hloubku a formu když je zakreslíte s ohledem na zakřivení otáčení apod.

Tady je více příkladů dalších typů vlasů, nyní zaměřené na copy. K tomuto není téměř co říct - jen nezapomeňte, že když jsou vlasy svázány do copu, tak na hlavě se musí objevit linie směrem k copu.
Detail copů.
Mango - Pohyb
A teď přichází moment: přidání pohybu do vlasů. Začnu příklady s dlouhými vlasy.
Anime vlasy jsou často kresleny jako bičování/šlehánání vlasy dramaticky ve větru - to může znít složitě, ale není to tak. Nejdříve si zvolte směr kterým vlasy budou vlát. Chcete, aby šly vlasy kolem postavy, za ní nebo před ní?
Když se rozhodnete, nakreslete vlasy (všechny vlasy, ofína jde společně s vlasy) jdoucí určitým směrem. Je to to samé jakoby jste vlas nechaly postavě padat z hlavy, ale teď je dáváte na určitou stranu a vlníte je při tom.
Každá linie a shluk vlasů jde prostě tímto směrem. Pamatujte na zakřivení.
Jako příklad si vemte horní pravou ukázku, vlasy postavy jsou smeteny dozadu ikdyž jsou kresleny ladně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama